Dlaczego podnośniki dla osób niepełnosprawnych to sprzęt, w który warto zainwestować

Jeśli jesteś osobą spokrewnioną z osobą niepełnosprawną bądź opiekunem osoby niepełnosprawnej to zainteresuje cię fakt, że obecnie można uzyskać duże dofinansowanie na sprzęt rehabilitacyjny oraz specjalistyczny sprzęt ułatwiający codzienne funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami. Przykładem takiego sprzętu są podnośniki dla niepełnosprawnych, zarówno te do użytku w pomieszczeniach takich jak sypialnia czy kuchnia, ale także takich które umożliwiają samodzielne lub z pomocą mycie się osoby niepełnosprawnej w łazience. Poznaj możliwości najnowszego sprzętu rehabilitacyjnego dostępnego na rynku.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jakie są najważniejsze rodzaje podnośników dla osób niepełnosprawnych
  • jak działa elektryczny podnośnik sufitowy dla osób niepełnosprawnych
  • jak funkcjonuje automatyczny podnośnik łazienkowy dla osób niepełnosprawnych
  • jak można uzyskać dofinansowanie na podnośniki dla niepełnosprawnych, w tym podnośniki transportowe rehabilitacyjne

Na rynku znajdziemy szeroki wachlarz nowoczesnych i funkcjonalnych sprzętów rehabilitacyjnych usprawniających codzienne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami, takich jak podnośnik transportowo-kąpielowy. Są przeznaczone zarówno do użytku w ośrodkach rehabilitacyjnych czy ośrodkach pomocy społecznej jak i do prywatnych mieszkań osób z niepełnosprawnościami. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym urządzenia takie jak podnośnik elektryczny do transportu pacjentów może obsługiwać zarówno osoba niepełnosprawna jak i jej opiekun.

Podnośniki dla niepełnosprawnych

Podnośniki dla niepełnosprawnych. Czy podnośnik transportowy może zastąpić wózek inwalidzki?

Jeśli chodzi o podnośniki sufitowe dla osób niepełnosprawnych to jest to nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, który można sterować za pomocą pilota. Podnośniki dla niepełnosprawnych posiadają szereg funkcji dostosowanych do indywidualnych potrzeb osób niepełnosprawnych. Podnośniki elektryczne montowane są na specjalnych szynach, które umożliwiają łatwe podnoszenie i opuszczanie osoby niepełnosprawnej na specjalnym miękkim siedzisku, w którym osoba niepełnosprawna z łatwością jest w stanie się umieścić. W niektórych przypadkach szyny do podnośnika osobowego sufitowego mogą zostać zamontowane w taki sposób, by osoba niepełnosprawna mogła przemieszczać się nawet między pomieszczeniami (podnośniki jezdne pacjenta). Zaawansowanie konkretnego modelu podnośnika dla osób niepełnosprawnych jest zależne od indywidualnych potrzeb osoby niepełnosprawnej i ostateczny kształt podnośnika zamawianego indywidualnie ustalany jest właśnie pod kątem potrzeb osoby z niepełnosprawnością.

Podnośniki łazienkowe dla osób niepełnosprawnych – podstawowe informacje

Oprócz podnośnika sufitowego dla osób niepełnosprawnych dostępne są także podnośniki łazienkowe (podnośniki do wannowe) przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. To urządzenie pozwala na wprowadzenie osoby niepełnosprawnej do wanny oraz wyciągnięcie jej z wanny za pomocą specjalnego podnośnika. Przystosowany jest do kontaktu z wilgocią oraz wodą. Posiada specjalne przyssawki na nóżkach, które umożliwiają przymocowanie podnośnika do wanny, dzięki czemu osoba niepełnosprawna jest na nim całkowicie bezpieczna. Dodatkowo podnośnik łazienkowy może być obsługiwany z pomocą pilota, co pozwala na jego obsługę zarówno osobie chorej jak i jego opiekunowi.

Podobnie jak w przypadku podnośników sufitowych, podnośniki łazienkowe także można zakupić z dofinansowaniem z PFRON nawet do 95% ich wartości. Wystarczy jedynie złożyć odpowiedni wniosek do Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i spełnić określone warunki dochodowe by otrzymać dofinansowanie. Warto skorzystać z tego dofinansowania, ponieważ w zależności od zaawansowania modelu i wyposażenia w konkretne funkcje jest to dość spory wydatek. Niemniej jednak podnośnik osobowy dla osoby niepełnosprawnej pozwala wydatnie zwiększyć komfort jej codziennego życia, a także poprawić przynajmniej w minimalnym stopniu samodzielną egzystencje w swoim mieszkaniu lub domu.

dofinansowanie podnośnika dla niepełnosprawnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here