ile kosztuje zmniejszenie pierścionka

Na pewno wielokrotnie zdarzyło ci się już otrzymać piękną biżuterię od bliskich ci osób. Jest to dość popularny rodzaj prezentu. Gdy nie wiesz, co kupić mamie bądź babci, przeważnie sięgasz właśnie po srebrny wisiorek lub delikatny łańcuszek, który jest prezentem bardzo uniwersalnym, klasycznym i zawsze udanym. Biżuterii nigdy za wiele. Kobiety bardzo często wolą ją od ubrań, ponieważ to właśnie ona jest ponadczasowa i nigdy nie wychodzi z mody.

Problem pojawia się jednak w momencie, gdy otrzymujesz od kogoś bliskiego pierścionek i okazuje się, że jest on na ciebie za duży. Od razu zaczynasz zastanawiać się, ile kosztuje zmniejszenie pierścionka, bo nie chcesz przecież chodzić w zbyt obszernej obrączce, ryzykując jej zgubieniem. A nie musisz tego robić, skoro z pomocą specjalistycznych usług będziesz mogła w krótkim czasie idealnie zmniejszyć swój nowy pierścionek. Perfekcyjnie dopasujesz go do obwodu wybranego palca. A dzięki temu będziesz go później mogła z powodzeniem nosić i nie martwić się o to, że przypadkiem zsunie się on z palca.

Załóżmy, że już doszło do takiej sytuacji. Otrzymałaś od kogoś za duży pierścionek i postanowiłaś go zmniejszyć. Najprawdopodobniej sama tego nie zrobisz. Raczej nie pomoże ci również ani twój partner, ani nikt z twoich znajomych, gdyż do zmniejszania pierścionków potrzeba specjalistycznych sprzętów oraz umiejętności. Zamiast więc podejmować bezsensowne próby samodzielnego zmniejszenia pierścionka, najlepiej od razu zwróć się ze swoim problemem do dobrego jubilera bądź złotnika.

u jubilera

Na pewno w swoim mieście znajdziesz przynajmniej kilka takich zakładów, do których od razu będziesz mogła się udać, by porozmawiać o zaistniałym problemie. Niektórzy złotnicy wręcz specjalizują się w zmienianiu rozmiarów biżuterii. To do nich najlepiej się udaj, sprawdzając wcześniej, jak prezentuje się ich oferta usług. Możesz także poszukać opinii innych klientów na temat poszczególnych zakładów. Wybierz się do takiego, który będzie mieć najwyższą ocenę.

A ile kosztuje zmniejszenie pierścionka?

Na jaki wydatek powinnaś się przygotować? Niestety, ale na to pytanie po prostu nie da się tak po prostu odpowiedzieć. Cena usługi zależeć będzie w głównej mierze od samego zakładu, bo to on ustala swoją ofertę usług i decyduje o tym, ile za co zapłacisz. A te ceny bywają bardzo zróżnicowane. Często też nawet gdy wejdziesz na stronę internetową wybranego zakładu, nie znajdziesz na niej szczegółowych informacji o tym, ile kosztowałoby zmniejszenie jednej sztuki pierścionka. Koszty przeważnie ustala się indywidualnie.

Złotnik lub jubiler w pierwszej kolejności musi zobaczyć na żywo biżuterię, by dopiero potem określić, ile kosztowałoby jej zmniejszenie. Nie martw się jednak na zapas, bo cena nie powinna być wysoka. Nawet jeśli dla ciebie zmiana rozmiaru biżuterii jest czymś skomplikowanym, to jednak dla doświadczonych jubilerów i złotników jest ona całkiem prosta. A jako że potrafią ją oni szybko przeprowadzić, nie wezmą za to dużych pieniędzy. Koszt zmniejszenia pierścionka może cię wynieść od kilkunastu do maksymalnie kilkudziesięciu złotych.

pierścionek

A w jaki sposób złotnicy i jubilerzy zmniejszają pierścionki? Otóż odbywa się to w kilku krokach. Na samym początku specjalista usuwa z biżuterii jej niewielki fragment, by potem pomóc raz jeszcze ją zlutować. Oczywiście jest to czynność wymagająca niesamowitej precyzji, ponieważ trzeba bardzo dokładnie przyciąć pierścionek w odpowiednim miejscu i tak go zespolić, by ponownie stał się idealnie gładkim dodatkiem. Praca wymaga także zachowania pewnej ostrożności.

Jubiler musi uważać na to, aby podczas zmniejszania pierścionka nie doprowadzić do jego zniszczenia oraz by nie zaburzyć jego wyglądu. Na samym końcu, gdy lutowanie zakończy się pomyślnie, biżuteria jest polerowana, by prezentowała się jeszcze piękniej. Tak naprawdę po takiej pracy twój pierścionek może wyglądać znacznie lepiej niż wcześniej. Zamiast więc dalej myśleć o tym, czy warto skorzystać z tej usługi, po prostu to zrób i ciesz się idealnie dopasowaną biżuterią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here