Wybór kosmetyków dla dzieci – o czym należy pamiętać?

0
377

Nasza skóra jest bardzo delikatna, dlatego wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jak więc zadbać o skórę Twojego dziecka, która potrzebuje jeszcze więcej uwagi? Wybór odpowiednich kosmetyków może okazać się trudny, ponieważ takie kosmetyki powinny spełniać konkretne wymagania. Sprawdź nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jakie kosmetyki powinieneś wybrać, aby zadbały o delikatną skórę Twojego dziecka.

Cechy kosmetyków dla dzieci

Skóra niemowląt łatwo może ulegać podrażnieniom lub alergiom. Właśnie dlatego ważne jest, aby uważnie dobierać odpowiednie kosmetyki dla dzieci. Powinieneś sprawdzić 4 ważne cechy, przy zakupie produktów do pielęgnacji skóry dziecka.

Hipoalergiczność

Jest to szczególnie ważna cecha u dzieci ze skłonnościami alergicznymi. Aby uniknąć takiej reakcji alergicznej, konieczne jest kupowanie kosmetyków, które są hipoalergiczne. Takie produkty nie posiadają aromatów zapachowych, które stwarzają ryzyko podrażnienia. Nie posiadają też niepotrzebnych barwników, które mogłyby źle wpłynąć na skórę. Hipoalergiczne właściwości zmniejszają ryzyko wywołania alergii.

Naturalność

Naturalne składy, bez chemicznych dodatków w postaci barwników, syntetycznych składników ani związków myjących są najodpowiedniejsze dla delikatnej skóry dziecka. Dlatego właśnie powinniśmy wybierać produkty, które bazują na naturalnych składnikach. Są to na przykład olejki roślinne, wyciągi z ziół i kwiatów, proteiny i inne naturalne ekstrakty. Duży wybór naturalnych balsamów dla dzieci znajdziesz tu: https://eurochemia.com/88-kosmetyki-dla-dzieci.

Spełnione odpowiednie wymogi

Kosmetyki dla dzieci koniecznie powinny spełniać określone wymagania. Takie kosmetyki będą odpowiednio oznaczone certyfikatami i potwierdzeniem przeprowadzenia odpowiednich badań nad ich działaniem. To będzie potwierdzać, że produkt przeszedł badania laboratoryjne. Dlatego warto zwracać uwagę, czy produkt posiada rekomendację np. sprawdzonych instytutów.

Krótki skład

Im mniej składników, tym lepiej! Jeśli kosmetyk jest napakowany składnikami, może wzbudzać to podejrzenia, Na pierwszym miejscu w składzie zawsze stoi składnik, którego jest najwięcej w takim produkcie. Dlatego zwróć szczególną uwagę na skład. Pilnuj też, aby nie było niepotrzebnych “ulepszaczy”, które są niewiadomego pochodzenia.

Kąpiel jako zabawa

Kiedy już wiemy, jakie kosmetyki dla dzieci powinny mieć właściwości, wiele z nich występuje w różnych formach, które dostarczą dziecku rozrywki. Niektóre dzieci uwielbiają kąpiele, ale inne – wręcz przeciwnie. Dlatego mogą się wtedy sprawdzić kosmetyki o specjalnym, ciekawym działaniu. Mogą to być np.:

  • kule do kąpieli,
  • płyny tworzące pianę,
  • mydło w różnych formach,
  • galaretki do kąpieli,
  • perełki do kąpieli,
  • produkty farbujące wodę
  • płyny do kąpieli z ulubionych postaciami z bajek

Pamiętaj jednak, aby po takie środki nabywać tylko od sprawdzonych producentów. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której istnieje ryzyko reakcji alergicznej.

Dlaczego wybranie łagodnych kosmetyków jest tak ważne?

Odpowiednia pielęgnacja skóry jest bardzo ważna i powinno się o nią dbać już od najmłodszych lat. Dziecięca skóra wymaga szczególnej uwagi i troski. Zadbaj o nią, aby uniknąć ryzyka problemów skórnych! Podrażnienia, wysypki, reakcje alergiczne – wszystko to nie pozwala naszym maluchom cieszyć się dzieciństwem tak, jak powinny. Pomóż im o to zadbać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here