Aplikacje do ćwiczeń

Dbanie o zdrowie oraz atrakcyjny wygląd to podstawa w naszych czasach. W końcu żyjemy w społeczeństwie, które zwraca dużą uwagę na wygląd zewnętrzny – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, że coraz więcej osób specjalizuje się w układaniu diet, a salony odnowy biologicznej cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Trend ten jest na tyle silny, że można zaobserwować go nawet w branży elektronicznej – powstaje mnóstwo aplikacji, które pomagają zdrowo jeść oraz utrzymać prawidłową wagę. Które wypadają najlepiej?

Najpopularniejsze aplikacje dla osób dbających o wygląd

Chciałbyś pozbyć się zbędnych kilogramów oraz odzyskać szczupłą sylwetkę, ale nie masz motywacji do ćwiczeń i trzymania się diety? Skorzystaj z mobilnych aplikacji, które Ci w tym pomogą. Dzięki nim Twój Samsung Galaxy s10 używany będzie jako osobisty trener oraz dietetyk! Oto krótki przegląd najpopularniejszych propozycji:

  1. Dieta.pl – to aplikacja, w której znajdziesz wiele sprawdzonych przepisów dla różnych typów diety – zarówno restrykcyjnych, jak i z ustaloną liczbą kalorii. Bezglutenowa, wegetariańska, ketogeniczna, 1000 kcal a może dla diabetyków? Każda dieta jest szczegółowa opisana oraz zawiera dodatkowe ważne zalecenia. W jej skład wchodzi tygodniowy rozkład dań wraz z przepisami na każdy dzień. W dodatku posiłki mają wyszczególnione składniki, informacje o wartościach kalorycznych, zdjęcia oraz krok po kroku sposób przygotowania. Co więcej, aplikacja przypomina o spożywaniu posiłków o określonych porach.
  2. Fitatu – to kolejna aplikacja, który cieszy się ogromnym powodzeniem. Pozwala na kontrolowanie ilości spożywanych kalorii, co w efekcie ułatwia zmianę nawyków żywieniowych. Na początku używania jej należy wprowadzić swoją masę ciała oraz aktywność, a następnie obliczyć zapotrzebowanie energetyczne. W ten sposób uzyskamy wykres z prognozą osiągnięcia celu. Zaletą Fitatu jest to, że posiada dużą bazę produktów, które pochodzą z polskich sklepów takich jak Lidl czy Biedronka. W wersji premium można sporządzić listę zakupów, ustalić godziny spożywania posiłków oraz przypomnienia o piciu wody.
  3. Myfitnesspal – to aplikacja, które pełni rolę licznika kalorii. Posiada dużą bazę produktów, przekąsek oraz posiłków pochodzących z kuchni na całym świecie. Pozwala także na dostęp do kilkuset popularnych ćwiczeń, które pomagają zrzucić nadprogramowe kilogramy. Aby korzystać z aplikacji na początku należy wybrać wagę, którą chcesz zrzucić w ciągu tygodnia oraz ustalić dzienny bilans kalorii. Podczas wybierania konkretnej diety możesz zwrócić uwagę na uzupełnianie niedoborów witamin i mikroskładników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here