tabletki

Zdrowie jest wartością bezcenną, dlatego należy o nie dbać ze szczególną uwagą. Wiele osób jednak zapomina o tym spożywając ogromne ilości śmieciowego jedzenia, prowadząc pełen stresu i dodatkowo siedzący tryb życia. Dokładając do tego jeszcze palenie papierosów i picie alkoholu, otrzymujemy mieszankę czynników prowadzącą do rozwoju wielu chorób. Można temu jednak zapobiegać starając się prowadzić zdrowy tryb życia. Jednak czy to wystarczy?

Zdrowa, zbilansowana dieta jest podstawą do utrzymania dobrej kondycji organizmu, zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Jednak mimo wszystko dobrze jest wspomagać się suplementacją. Klimat w naszym kraju nie jest zbyt słoneczny, można generalnie uznać, że około sześć miesięcy charakteryzuje się zachmurzeniem w stopniu wysokim, jak również niskimi temperaturami. Taka klimatyczna szarość powoduje, że większość z nas cierpi na niedobory witaminy D3, która powstaje w naszym organizmie podczas ekspozycji na promienie słoneczne. Objawami niedoboru witaminy D3 może być ciągłe zmęczenie i senność, ponadto wypadanie włosów, częste infekcje, czy bóle mięśni oraz kości.

W związku tym lekarze zalecają suplementacje tej witaminy w okresie jesienno-zimowym, ale przyjmowanie jej przez cały rok też nie zaszkodzi, a może pomóc. W połączeniu z witaminą D3 zalecana jest suplementacja kwasów omega-3, których niedobór prowadzić może do takich objawów jak wypadanie włosów, łamliwość paznokci, zmiany skórne, obniżenia odporności, czy nawet zaburzeń widzenia. Głównym źródłem tych kwasów są tłuste ryby, jak śledź, łosoś, makrela, ale również orzechy, siemię lniane, nasiona chia.

herbata i książka

Jednak osoby, które nie preferują ryb w swojej diecie lub mają alergie na orzechy i nasiona powinny suplementować te kwasy tłuszczowe w postaci kapsułek lub dobrej jakości tranu. Dodatkowo można wspomagać organizm poprzez picie naparów i herbat ziołowych. Często polecany jest czystek ze względu na wysoką zawartość polifenoli, a więc przeciwutleniaczy. Ich działanie ma wpływ na hamowanie rozwoju stanów zapalnych, jak również poprzez działanie antyoksydacyjne zapobiegają rozwojowi wielu chorób, w tym nowotworowych.

Czystek zwiększa również tempo metabolizmu oraz może wykazywać działonie przeciwbólowe. Ponadto dla osób nielubiących smaku tego ziela w postaci naparu, w aptekach dostępny jest czystek w tabletkach. Ostatnio bardzo chętnie przyjmuje się produkty z ostropestem plamistym. Jego lecznicze działanie związane jest z obecnością flawonoidów. Ostropest dobroczynnie działa na wątrobę, wspomagając jej regenerację. Pomaga również w regulacji procesu trawienia poprzez wzrost produkcji soków trawiennych.

Wpływa również korzystnie na układ naczyniowy poprzez zapobieganie powstawaniu zmian miażdżycowych. Ostropest możemy nabyć w postaci nasion, które przed spożyciem należy zmielić na proszek. Taki proszek możemy dodawać do różnych potraw, jak również przygotowywać z niego napar. Ostropest dostępny jest również w tabletkach i saszetkach z mieszanką innych ziół. W ostatnim czasie również aloes stał się bardzo popularny. Miąższ oraz sok aloesowy pity pół godziny przed posiłkiem ma bardzo szerokie właściwości, ponieważ pozytywnie wpływa na kondycje skóry, włosów i paznokci, poprawia procesy trawienia łagodząc dolegliwości takie jak zaparcia.

czystek w tabletkach

Ponadto wspomaga procesy odchudzania, dzięki czemu ma najwięcej zwolenników. Ponadto aloes można również stosować jako żel na skórę ciała i twarzy. Szczególnie cenny jest w okresie letnim, kiedy zimny, wyjęty z lodówki żel doskonale łagodzi podrażnienia a nawet poparzenia słoneczne. Żel aloesowy można również nakładać na włosy, które już po pierwszym zastosowaniu będą nawilżone i lśniące.

Wszystkie powyżej przedstawione dobrodziejstwa natury mogą bardzo istotnie wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu, zapobiegając rozwojowi chorób, jednak w parze musi iść dobrze zbilansowana dieta oraz chociaż trochę ruchu na świeżym powietrzu lub innej aktywności, aby jak najdłużej zachować młodość i witalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here