Dlaczego warto stosować gąbkę do makijażu?

0
527

Wiele z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez makijażu. Dzięki niemu czujemy się piękniej, atrakcyjniej. Nie ma też wątpliwości, że dobrze wykonany make-up potrafi zamaskować defekty urody czy też ukryć oznaki starzenia się. Czym jednak wykonywać idealny make-up? Podstawą są wysokiej klasy kosmetyki do ust, oczu czy cery. Czy do tego zestawu warto dodać akcesoria takie jak gąbeczki do makijażu?

Czym jest gąbeczka do makijażu?

Gąbeczka do makijażu to jeden z podstawowych akcesoriów w kosmetyczce każdej fanki make-up. Przede wszystkim służy do nakładania podkładu, możesz po nią jednak sięgać i przy aplikacji innych kosmetyków. Najpopularniejsza na tagomago.pl/collections/makijaz-akcesoria-gabki-do-makijazu jest gąbeczka do makijażu ta z jedną wąską końcówką, drugą szerszą. Swoim kształtem przypomina ona łzę lub jajko. Gąbeczka jest w pełni bezpieczna, wykonana z hipoalergicznych materiałów, bez dodatku substancji zapachowych czy lateksu. Jej specyficzna struktura pozwala na perfekcyjne zaaplikowanie podkładu do cery. Blender nie wchłania go, a jedynie rozprowadza na cerze.

Gąbeczka do makijażu – akcesorium dla każdej z nas

Jeszcze do niedawna gąbeczka do makijażu postrzegana była jako atrybut profesjonalnych wizażystek. Dziś cieszy się ona popularnością również wśród amatorek. Wynika to z jej funkcjonalności i praktyczności. Pomaga w perfekcyjnym rozprowadzeniu podkładu na twarzy i to nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Wąska końcówka sprawia, że fluid bez problemu nałożysz w okolicach ust, nosa, kącikach oczu i we wszystkich załamaniach skóry. Plusem gąbeczki jest również to, że podkład nią nałożony nie roluje się, nie ścina, idealnie przylega. Dzięki temu cera wygląda aksamitnie gładko i to przez długie godziny.

gąbki do makijażu

Jak używać gąbki do makijażu?

Jeśli jeszcze nie miałaś okazji używać gąbki do makijażu, nie obawiaj się – jej użycie jest bardzo proste. Co więcej, wykorzystując ją make-up wykonasz szybciej niż pędzlami czy palcami. Aby wyszedł on idealnie, gąbkę przed użyciem zamocz pod bieżącą wodą, a następnie resztę płynu odsącz, ściskając akcesorium w dłoniach. W kolejnym kroku nanieś na nią niewielką ilość podkładu i aplikuj go na twarz za pomocą delikatnego stemplowania. Po zakończeniu aplikacji kosmetyku, nie zapominaj o wyczyszczeniu blendera. Myj go pod bieżącą wodą z użyciem niewielkiej ilości szamponu, delikatnego mydła lub żelu do twarzy. Ostatnim krokiem jest odsączenie z blendera nadmiaru wody i zostaw go w suchym i czystym miejscu do wyschnięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here