3 produkty, bez których po porodzie ani rusz

Termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Strach miesza się z ekscytacją, a torba do szpitala jeszcze niekompletna? Sprawdź, jakich produktów nie może zabraknąć w wyprawce świeżo upieczonej mamy.

Majtki poporodowe

Majtki poporodowe to jeden z podstawowych produktów w wyprawce kobiety ciężarnej. Po porodzie dbałość o higienę okolic intymnych jest szczególnie ważna. Niemniej istotny jest sam komfort młodej mamy. Bielizna poporodowa powinna wówczas sprzyjać każdym z tych aspektów. Na jakie majtki poporodowe zwrócić zatem uwagę? Najlepszym rozwiązaniem będą modele wykonane z siateczki marki Carriwell – elastyczne, nieuciskające, niepodrażniające skóry, umożliwiające swobodny przepływ powietrza oraz doskonale podtrzymujące podkłady poporodowe.

Biustonosz do karmienia

Bielizna poporodowa to nie tylko wygodne i przewiewne majtki, ale także komfortowy biustonosz do karmienia. Zakup właściwego modelu zagwarantuje wsparcie dla wrażliwych piersi kobiety, zapobiegnie możliwym bólom kręgosłupa i oczywiście w ogromnej mierze ułatwi karmienie noworodka. Odpowiedni biustonosz do karmienia powinien być bezszwowy, wykonany z bawełny i posiadać elastyczne miseczki, w których młoda mam bez przeszkód umieści wkładki laktacyjne. Kolejną, ważną cechą biustonosza tego typu jest klips umożlwiający szybkie i sprawne odpinanie miseczki w celu nakarmienia dziecka. Dzięki tej funkcjonalności kobieta nie musi odpinać stanika z tyłu, lecz posłużyć się wspomnianym klipsem czy też klamrą do karmienia.

Ubrania po porodzie

Co z kategorii odzieży musi mieć przy sobie każda świeżo upieczona mama po porodzie? Bezwzględnie koszule nocne – wygodne i najlepiej rozpinane oraz szlafrok. Jeśli chodzi o obuwie, to dobrze jest ze sobą zabrać wygodne kapcie i klapki pod prysznic. Na wyjście ze szpitala niezbędna będzie odzież – i tu śmiało wykorzystasz jeszcze ubrania ciążowe, które nosiłaś w trakcie ciąży. Wygodny dres, luźna sukienka ciążowa itp. – zabierz ze sobą taki strój, który nie będzie uwierał wrażliwego brzucha, a jego materiał będzie miękki i przyjemny dla skóry.

Podsumowanie

Bielizna i odzież poporodowa to bardzo ważne produkty dla kobiety podczas połogu. Nie są ich w stanie zapewnić oddziały położnicze, dlatego tak ważny jest ich zakup najlepiej na kilka tygodni przed porodem. Majtki poporodowe, biustonosz do karmienia, odzież ciążowa i inne akcesoria dla mam po porodzie – wszystko to znajdziesz w sklepie dla noworodków, niemowląt, starszych dzieci i mam – Smykolandzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here