ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą

Narkoza, czyli znieczulenie ogólne to rodzaj znieczulenia o bardzo szerokim zastosowaniu. Poza złożonymi operacjami stosowane jest ono także do wielu pomniejszych zabiegów, w tym między innymi przy leczeniu stomatologicznym.

Co to jest znieczulenie ogólne – narkoza?

Leczenie zębów odbywające się pod narkozą, czyli inaczej w znieczuleniu ogólnym, polega na zastosowaniu specjalnego rodzaju znieczulenia dożylnego i wziewnego, które powoduje „uśpienie” pacjenta.

Narkoza powoduje u pacjenta zniesienie jego świadomości, czucia, a także odruchów. W rezultacie stomatolog może wtedy bardzo łatwo przeprowadzić wszystkie zaplanowane procedury.

Znieczulenie to jest indywidualnie dobierane i wykonywane przez lekarza anestezjologa oraz w asyście pielęgniarki anestezjologicznej.

Na czym polega leczenie zębów pod narkozą?

Anestezjolog przed wykonaniem znieczulenia musi przeprowadzić wywiad z pacjentem na temat jego stanu zdrowia. Pacjent musi także wykonać odpowiednie badania, w tym badania krwi, które pozwalają na wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań.

Przed zabiegiem nie należy na minimum 6 godzin jeść i pić. Gdy pacjent jest już w gabinecie, anestezjolog wstrzykuje odpowiednią substancję znieczulającą w żyłę pacjenta. Stosuje się także sedację – narkozę wziewną. Po znieczuleniu pacjent zasypia i nie ma świadomości. Nie odczuwa także żadnego bólu. Po zakończeniu zabiegu jest wybudzany. Dopiero po około 2 godzinach może wrócić do domu.

Prawidłowo przeprowadzona procedura leczenia pod narkozą jest bezpieczna, ale może wywoływać jednak określone powikłania. Wśród najczęstszych z nich znajdują się senność, nudności, wymioty.

Kiedy warto wybrać leczenie zębów w znieczuleniu ogólnym?
Najczęściej znieczulenie ogólne w stomatologii stosowane jest u tych pacjentów, u których diagnozuje się dentofobię.

Dentofobia jest to fobia przez leczeniem stomatologicznym, a w szczególności przed bólem. Pacjenci z dentofobią bardzo często unikają wizyt w gabinecie. Odpowiednie leczenie może być jednak konieczne, także dla zdrowia całego organizmu. Wówczas zastosowanie znieczulenia ogólnego pozwala na wykonanie niezbędnych zabiegów.

zęby

Również leczenie pod narkozą przeprowadza się u dzieci, które często nie potrafią wysiedzieć cierpliwie na fotelu stomatologicznym przez dłuższy czas.

Znieczulenie ogólne w stomatologii stosowane jest między innymi przy:
– leczeniu zachowawczym – plombowaniu zębów, zwłaszcza przy wielu ubytkach
– leczeniu endodontycznym – kanałowym
– leczeniu chirurgicznym – ekstrakcje (wyrywanie) zębów, zabiegi na kości
– leczeniu implantologicznym – wszczepienie implantów zębowych

Ile kosztuje leczenie stomatologiczne pod narkozą?

W związku z możliwością korzystania z zabiegów stomatologicznych w znieczuleniu ogólnym bardzo często pojawia się pytanie – ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą?

Ceny tego typu znieczulenia są zależne od szeregu czynników, w tym między innymi od czasu trwania procedury stomatologicznej, od rodzaju znieczulenia (dożylne, wziewne lub łączone), a także od indywidualnego cennika gabinetu stomatologicznego.

Najczęściej trzeba liczyć się z kosztem około 800-1000 złotych za znieczulenie. Gdy jednak procedura będzie trwała ponad jedną godzinę, wówczas dodatkowy koszt to około 400-500 złotych.

Należy także dodać, że gabinet może pobrać też opłatę za konsultację z lekarzem anestezjologiem. To zwykle wydatek od 100 do 150 złotych.

dentysta

Oczywiście, do ogólnych kosztów trzeba też doliczyć te związane z wykonywaną procedurą. Przykładowo, za leczenie kanałowe będzie to od 300 do 1000 złotych.

Dokładne cenniki leczenia stomatologicznego pod narkozą można znaleźć na stronach WWW gabinetów.

Czy każdy gabinet stomatologiczny oferuje leczenie zębów pod narkozą?
Warto zaznaczyć, że nie w każdym gabinecie stomatologicznym będzie można skorzystać z leczenia zębów pod narkozą.

Tylko wybrane gabinety, a także większe kliniki stomatologiczne oferują swoim pacjentom możliwość takiego leczenia. Adresy stomatologów, którzy prowadzą leczenie w znieczuleniu ogólnym, można wyszukać w internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here