ile kosztuje odrobaczenie psa

Odrobaczenie zwierząt to obowiązek każdego właściciela. Każdy właściciel, któremu zależy na zdrowiu psa, powinien zadbać o jego pielęgnację. Szczepienia oraz badania to niezbędna rzecz, którą trzeba zapewnić pieskowi. Tylko dzięki odpowiednim szczepieniom mamy pewność, że zdrowiu naszego czworonoga nic nie zagraża.

Istnieje wiele metod odrobaczenia psów. Jak wiadomo, ceny są różne i uzależnione są przede wszystkim od danej metody. Zwierzęta nie przestrzegają zasad higienicznych, przez co pojawianie się pasożytów u nich jest bardzo częste.

Zwierzęta domowe, jak i również te na zewnątrz mają duże szanse na złapanie różnych bakterii i ciał obcych. Pasożyty powodują wiele problemów u zwierzęcia, dlatego, jeżeli zauważymy robaki u naszego psa, od razu reagujmy. Ponadto pasożyty mogą stanowić zagrożenie dla właściciela oraz innych domowników. Zanim przejdziemy do odrobaczenia psa, najpierw skonsultujmy się z lekarzem. Weterynarz pomoże nam dobrać odpowiedni środek pod naszego zwierzaka. Jak wiadomo, badanie psa ma wpływ na koszt odrobaczenia. W większych miastach ceny mogą być niższe, niż w tych, w których nie ma konkurencji.

Właściciele zwierząt często zadają pytanie odnośnie do tego, ile kosztuje odrobaczenie psa?

odrobaczenie psa

Koszt całkowitej usługi wraz ze zbadaniem nie powinien przekroczyć stu złotych. Bardzo ważne jest wcześniejsze badanie, ponieważ pozwoli nam mieć pewność, że naszemu pieskowi nic nie zagraża. Za odrobaczenie psa specjalne gabinety zazwyczaj biorą do 30 złotych. Jak można zauważyć, koszt nie jest duży. Pieniądze nie powinny odgrywać tutaj głównej roli. Przecież większą wartość od pieniędzy ma zdrowie czworonoga. Zachowania takie jak na przykład zjadanie z podłogi okruchów są wpisane w naturę psów. Żaden właściciel nie jest w stanie temu zapobiec, dlatego odrobaczanie psa to niemalże przymusowy zabieg.

Koszt tabletki, którą zakupimy w każdym sklepie zoologicznym, waha się w granicy od kilku do kilkunastu złotych. Cena uzależniona jest od wagi i przede wszystkim wieku psa. Zazwyczaj w sklepie kupujemy całą tabletkę, a w środku lub na zewnątrz opakowania mamy informację odnośnie do dawkowania. Pamiętajmy, że pies ma świetny węch, więc samej tabletki na pewno nie zje. Najlepiej jest czworonoga zachęcić sposobem. Odpowiednią dawkę tabletki wkładamy, na przykład w parówkę i dopiero dajemy do zjedzenia. Warto jest pilnować pieska czy na pewno zjadł wszystko prawidłowo.

W momencie, gdy tabletka zostanie niezjedzona, najlepiej jest przegłodzić zwierzę i po pewnym czasie ponownie spróbować i podać, w innym produkcie. Kiedy jednak nie zauważymy poprawy i pasożyty dalej będą się znajdować w organizmie pieska, to musimy niezwłocznie udać się do weterynarza. Specjalista w tym przypadku na pewno nam pomoże i przepisze kolejną dawkę odpowiednich środków przeczyszczających. Pamiętajmy, aby nasze czworonogi odrobaczać regularnie przynajmniej raz na rok. Pasożyty zewnętrze to również duży problem psów. Zazwyczaj są to kleszcze oraz pchły.

pies

Skutecznym rozwiązaniem są różnego rodzaju krople, obroże oraz tabletki. Koszt obroży może wynosić kilkadziesiąt złotych. Specjalna obroża jest bardzo ważna, ponieważ powinna skutecznie odstraszać kleszcze oraz pchły. Jeśli nasze zwierze ma problem z dużymi ilościami pcheł, to świetnym rozwiązaniem są krople. Pozwolą one w szybki sposób się ich pozbyć. Tutaj głównym czynnikiem wpływającym na wielkość ceny, są kilogramy oraz wielkość psa. Duży pies będzie wymagał większej ilości kropel oraz dużo większej obroży. Jednak nie warto, jest oszczędzać na tego typu produktach.

Kleszcze i pchły przenoszą wiele chorób, które mogą zagrażać zdrowiu psa. Podsumowując, odrobaczenie psa to nie jest wysoki koszt. Wiadomo, że jeżeli w naszym mieście nie ma konkurencji, to ceny mogą być wyższe, niż na przykład te w internecie. Jednak pamiętajmy, że zdrowie czworonoga powinno być dla nas najważniejsze, dlatego nie należy oszczędzać na tego typu środkach. Obroża, która będzie zapobiegała rozprzestrzenianiu się pcheł i kleszczy to świetne rozwiązanie szczególnie latem. W lecie często zwierzęta leżą w trawie, gdzie szanse na złapanie kleszczy są bardzo duże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here