róż do policzków

Róż do policzków odmładza i nadaje cerze zdrowy koloryt. Dla wielu kobiet jest kosmetykiem, bez którego nie wyobrażają sobie kolorowego make- up. Czy jednak wszystkie kobiety powinny aplikować róż na policzki? Kiedy on jest wskazany, a kiedy lepiej go unikać?

Róż do policzków – jaka jest jego rola w makijażu?

Róż do policzków uważany jest za jeden z podstawowych kosmetyków do makijażu. Dzięki niemu ma się możliwość optycznej zmiany proporcji twarzy. Nałożony na policzki, umożliwia także uwydatnienie kości policzkowych i wyszczuplenie twarzy. Róż do policzków dodaje też wyglądowi świeżości i lekkości. W makijażu róż stosowany jest również, aby odjąć lat i odmłodzić cerę. To, jednak czy kosmetyk będzie spełniał swoje zadania, w dużej mierze zależy od odpowiednio dobranego odcienia. Tych natomiast nie brakuje. Róż do policzków w pełnej palecie kolorystycznej dostępny jest na perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-roze.

Kiedy nakładać róż na policzki

Najbardziej klasycznym wyborem będą uniwersalne odcienie między brzoskwinią i różem. Niedoświadczone wizażystki powinny natomiast unikać różu z fioletowymi podtonami, które mogą postarzać i wywoływać efekt zmęczonej cery. Nie najłatwiejsze w aplikacji są również róże pomarańczowe oraz o zabarwieniu fuksji (dostępne tutaj) – łatwo z nimi przesadzić i wyglądać w nich nienaturalnie. Zasady doboru koloru różo mówią też, aby w dziennym makijażu postawić na jasne promienne barwy np. słodki róż, dziewczęce korale czy uniwersalną brzoskwinię. Wieczorem można bardziej zaszaleć i sięgnąć po mocniejsze odcienie np. przybrudzony antyczny róż, fuksje, fiolet.

Kiedy nakładać róż na policzki?

Po róż do policzków warto sięgnąć, kiedy chce się nadać buzi inny kształt lub ją wysmuklić. Odpowiednio nałożony róż spisze się w tym zakresie doskonale. Warto jednak pamiętać, że zasad aplikacji różu na policzki jest bardzo dużo. To, jak będzie on nakładany, zależy od efektu, jaki chce się osiągnąć. Ważne jest również to, jaki posiada się kształt twarzy.

Róż do policzków czy rozświetlacz

  • Przy tej prostokątnej kosmetyk powinien być aplikowany poziomo na linii kości policzkowych.
  • Twarz trójkątna najlepiej będzie się prezentować z różem nałożonym pod kościami policzkowymi.
  • Twarz owalna wymaga nakładania różu na środek policzków.
  • Panie mające twarz okrągłą powinny postawić na róż nałożony na wysokości środka ucha w kierunku ust.

Róż do policzków czy rozświetlacz?

Na policzki nakładać można nie tylko róż, ale i rozświetlacz. Kosmetyk ten sprawdza się zarówno w make-up dziennym, jak i wieczorowym. Jego zadaniem jest nadać cerze blasku i ożywić ją. Z pomocą rozświetlacza można też wykonać makijaż w stylu glow, który lubiany jest przez takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, siostry Bella i Gigi Hadid czy Kylie Jenner.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here