Lipofilling biustu – odzyskaj piękne piersi dzięki własnemu tłuszczowi

0
1245

Wielu kobietom powiększenie piersi kojarzy się z koniecznością wszczepienia implantów, co część z nich skutecznie zniechęca do poprawy wyglądu biustu.

Jak podkreślają specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy – świetną alternatywę dla implantów stanowi lipofiling – zabieg, który pozwala powiększyć piersi za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej. Co warto wiedzieć o lipoliftingu przed wizytą w gabinecie medycyny estetycznej? Czy efekty są trwałe?

Spis treści:

 • Zalety lipofillingu piersi – spełnij marzenie o pięknym biuście
 • Jak wygląda zabieg lipofillingu piersi?
 • Lipofilling biustu – kto nie może skorzystać z zabiegu?
 • Lipofilling piersi i nie tylko – jakie możliwości oferuje?

Zalety lipofillingu piersi – spełnij marzenie o pięknym biuście

Dlaczego warto zdecydować się na lipofilling piersi? Przeszczep żywych komórek i fragmentów tkanki tłuszczowej pozwala spełnić kobiecie marzenie o kształtnych, pełnych piersiach. Zabieg ten pozwala powiększyć piersi o jeden rozmiar, wymodelować je i ujędrnić. Efekt lipofillingu jest natychmiastowy i co ważne – trwały! Ze względu na to, iż podczas zabiegu wykorzystuje się autologiczną tkankę, lipofilling jest bezpieczny również dla alergików (brak tu jakichkolwiek obcych substancji, czy materiałów typu implanty). Dzięki temu powikłań jest naprawdę niewielkie. Obszar ciała poddany zabiegowi (w tym wypadku biust) wygląda młodziej i atrakcyjniej, skóra jest sprężysta i napięta. Zaletą lipofillingu jest też stosunkowo krótki czas rekonwalescencji – już po 2-3 tygodniach od zabiegu możemy wrócić do normalnych aktywności, ciesząc się nowym, odmienionym wyglądem (w okresie dochodzenia do siebie należy unikać wysiłku fizycznego, sauny, basenów i gorących kąpieli). 

Jak wygląda zabieg lipofillingu piersi?

Lipofilling polega na wypełnianiu piersi własnym tłuszczem pacjentki, który występuje w nadmiarze w innych obszarach ciała (np. brzuchu, biodrach, udach). Doświadczony chirurg specjalista najpierw pobiera tkankę tłuszczową z danego rejonu ciała (na zasadzie liposukcji, wykorzystując specjalną, cienką kaniulę), a następnie poddaje obróbce (m.in. odwirowywaniu, aby usunąć wodę oraz obumarłe komórki) i przeszczepia ją do piersi, korygując w ten sposób ich kształt oraz rozmiar. Zabieg trwa 1-2 godziny, dzięki znieczuleniu kobieta nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Lekarz może zalecić również noszenie specjalnego opatrunku uciskowego. Przez kolejne kilka dni może utrzymywać się obrzęk oraz zasinienia (dolegliwości znikają samoistnie w ciągu tygodnia).

Lipofilling biustu – kto nie może skorzystać z zabiegu?

Mimo, iż lipofilling jest bezpieczną procedurą, jak w przypadku każdego zabiegu również i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania. Z korzyści, jakie oferuje lipofilling piersi nie mogą czerpać kobiety, które są bardzo szczupłe lub chcą powiększyć podczas jednej sesji zabiegowej biust o więcej, niż jeden rozmiar. Inne czynniki wykluczające to m.in.:

 • schorzenia autoimmunologiczne,
 • choroby wątroby i nerek,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciąża i karmienie piersią, 
 • infekcje ropne skóry,
 • choroba wieńcowa serca, 
 • choroby nowotworowe,
 • nieunormowana cukrzyca, 
 • nieustabilizowane nadciśnienie tętnicze,
 • stosowanie leków immunosupresyjnych i cytotoksycznych.

Lipofilling piersi i nie tylko – jakie możliwości oferuje?

Z dobroczynnego działania lipofillingu mogą skorzystać również osoby, które chcą pozbyć się bruzd nosowo-wargowych i zmarszczek na twarzy, zniwelować wiotkość skóry, złagodzić asymetrię twarzy lub też zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych, pourazowych. Przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz pozwala wypełnić ubytki w problematycznych miejscach (np. dolinę łez), gwarantując naturalny i trwały efekt końcowy.

Jeśli marzysz o ponętnym biuście i rozważasz lipofilling piersi, szczegółowe informacje na temat zabiegu, wskazań, przeciwwskazań oraz zaleceń pozabiegowych znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here