Makijaż wieczorowy

Okolicznościowy make-up wyróżnia wyrazistość i różnorodność zastosowanych technik. W przypadku makijażu bazującego na wielu kolorowych kosmetykach trzeba jednak uważać, by efekt końcowy nie zaburzył urody danej osoby.

Styl Glow

Trend ten bazuje na wykorzystaniu palety metalicznych cieni w strategicznych miejscach oka. Kosmetyki warto kłaść na powiekach, górnych partiach kości jarzmowych oraz nad ustami. W makijażu glow często stosuje się perłowe, sypkie cienie do powiek, rozświetlające twarz. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej harmonii w makijażu. Środkowe partie czoła i płatki nosowe nie powinny bowiem mieć błyszczącej powierzchni. W makijażu Glow należy również zachować naturalny wygląd brwi. Świetne rozwiązanie stanowi wykorzystanie pomadek nude, zwieńczających całą stylizację. Makijaż Glow nie koncentruje się jedynie na twarzy. Rozświetleniu ulega bowiem całe ciało.

Styl glamour

Makijaż wyróżnia ponadczasowość i uniwersalność. Za jego pomocą można w łatwy sposób wyeksponować atuty swojej urody przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej harmonii. Glam make-up podkreśla spojrzenie, stwarzając efekt spektakularnych rzęs. W makijażu wykorzystuje się również klasyczne odcienie pomadki. Glam make-up należy przeprowadzać na oczyszczonej i rozświetlonej cerze. Rysy twarzy podkreślane są za pomocą produktów do konturowania. Makijaż oczu bazuje na czarnych, brązowych lub szarych odcieniach W makijażu glamour często wykorzystywane są syntetyczne rzęsy.

Smokey eyes

Efekt przydymionych oczu świetnie sprawdza się w przypadku różnorodnych przyjęć wieczorowych. Technika bazuje na wykorzystaniu różnokolorowych cieni do powiek. Ciemne produkty nadają spojrzeniu odpowiedniej głębi, jasne tony rozświetlają natomiast całą twarz. Efekt smokey eyes intensyfikuje również kilkuwarstwowy tusz.

Kocie oko

Trend pochodzi z okresu starożytności. Makijaż wymaga odpowiedniej precyzji i dokładności. Cat eyes pozwala nadać spojrzeniu odpowiedniego błysku. Należy jednak pamiętać, by kolor cienia był zbliżony do barwy skóry. Główny element efektu kociego oka stanowi idealna kreska. Może być ona cienka lub gruba w zależności od upodobań danej osoby. Do stworzenia idealnej linii warto wykorzystać profesjonalny eyeliner dostępny na stronie Eveline.pl.

Makijaż graficzny

Trend ten dominuje na pokazach mody. Graficzny makijaż realizowany jest w różnorodnych wariantach. Oczy podkreślane są zazwyczaj za pomocą geometrycznych kształtów w neonowych odcieniach. Makijaż graficzny można wykonać przy użyciu efektownej kreski do oczu. Warto również pamiętać o zagęszczeniu rzęs odpowiednim tuszem lub doczepianymi kępkami.

Wieczorowe makijaże są niezwykle efektowne, a ich zasadniczym zadaniem jest wizualne odzwierciedlenie charakteru danej osoby. Warto pamiętać, by w tworzeniu make-upu uwzględnić typ swojej urody oraz wymagania cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here