naturalne składniki

Cieszący się nieustanną popularnością trend naturalnej pielęgnacji wciąż zaskakuje wieloma rozwiązaniami, które warto włączyć do codziennych zabiegów kosmetycznych. Chętnie wykorzystywane są naturalne kosmetyki z aloesem, kremy z masłem shea czy ziołowe toniki. Warto pójść o krok dalej i poznać kolejne wyjątkowe składniki – jakie właściwości mają arnika, borowina i kasztanowiec? W jakich kosmetykach ich szukać?

Arnika – niezwykła roślina o wielkiej mocy

Zachwyca pięknymi żółtymi kwiatami – to właśnie one są wykorzystywane w kosmetyce jako surowiec zielarski, choć samej roślinie przypisuje się korzystny wpływ nie tylko na urodę, ale i zdrowie. Trudno się temu dziwić – z uwagi na liczne substancje czynne (m.in. garbniki, flawonoidy i kwasy fenolowe), od lat wykorzystywana jest przez zielarzy i aptekarzy oraz fitoterapeutów. Arnika wykazuje działanie przeciwzapalne i antyreumatyczne, jest także cennym surowcem pozwalającym na szybsze gojenie ran, niwelowanie obrzęków i wyrównanie kolorytu skóry.

Jak wykorzystać arnikę, sięgając po naturalne kosmetyki? Produkty z tym składem będą odpowiednim wsparciem szczególnie w pielęgnacji cery trądzikowej i dojrzałej. Moc arniki można wykorzystać, włączając do codziennych zabiegów preparaty w postaci np. emulsji, toników, balsamów oraz kremów. Dobrym pomysłem przykładem będzie kojący krem do twarzy z arniką stworzony z myślą o potrzebach cery naczynkowej. Ekstrakt z arniki wykorzystywany jest także w kosmetykach do ciała – balsamach o działaniu wspomagającym redukcję cellulitu, a także żylaków.

Borowina – nie tylko dla kuracjuszy!

Choć potencjał, jaki skrywa borowina, może przywodzić na myśl kuracje stosowane w sanatoriach, warto poznać rolę, jaką pełni ona nie tylko dla zdrowia, ale także i urody. Co kryje się pod ta nazwą? Borowina jest rodzajem naturalnie przetworzonego torfu, który zawiera wiele cennych dla składników – z uwagi na dobroczynne działanie może stać się sprzymierzeńcem w codziennej pielęgnacji twarzy oraz ciała.

Naturalne kosmetyki z borowiną to m.in. kremy i balsamy do ciała – ich stosowanie polecane jest w szczególności osobom, które borykają się z różnorodnymi problemami skórnymi, np. łuszczycą, alergiami czy suchością. Jednakże warto mieć na uwadze fakt, że tego rodzaju naturalna pielęgnacja ma szansę zapewnić dobre rezultaty każdemu, kto sięgnie po borowinowe kuracje. Mydło z borowiną, podobnie jak naturalne kremy borowinowe wykazują działanie kojące i łagodzące, nawilżające i ochronne.

Kasztanowiec – ceniony od wieków

Dobrze znany kasztanowiec skrywa w sobie moc dobroczynnych właściwości. Niewielu wie, że roślina ta przybyła z Bałkanów – szybko jednak zyskała popularność w rodzimych zabiegach związanych z fitoterapią i naturalną pielęgnacją ciała oraz twarzy. Z uwagi na obecność substancji aktywnych, ma ona zdolność wzmacniania naczyń krwionośnych, a w efekcie – korzystnie wpływa na przepływ krwi i może stać się kluczowym składnikiem w pielęgnacji cery naczynkowej.

Naturalne kosmetyki z kasztanowcem stosowane są w celu minimalizowania tzw. „pajączków”. Pomagają również redukować stany zapalne, obrzęki i działają wzmacniająco i regenerująco na skórę twarzy oraz ciała. Unikalne kompozycje mogą łączyć w sobie działanie dodatkowych składników, takich jak np. masło shea, witamina C czy olej arganowy. Dobrym przykładem będą naturalne kremy do twarzy z kasztanowcem dostępne w ofercie sklepu Kropla Zdrowia. Ich regularne stosowanie w ramach pielęgnacji twarzy może zaowocować doskonałymi rezultatami – miękką, odżywioną i nawilżoną skórą, która odzyska witalność i zrównoważony koloryt.

Poznawanie właściwości naturalnych składników, jakie stosowane są w kosmetyce, to dobry krok w kierunku znalezienia składników, które jeszcze lepiej wpiszą się w potrzeby skóry. Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką w ostatnim czasie, a także korzyści, jakie niesie ze sobą naturalna pielęgnacja, dobór odpowiednich produktów nie musi być wyzwaniem. Zarówno kosmetyki z arniką, jak i te wykorzystujące potencjał borowiny czy kasztanowca mogą na stałe zagościć w codziennych zabiegach na rzecz urody!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here