Wakacje - gdzie jechać

W wakacje mamy wreszcie możliwość na oderwanie się od codziennego trudu i wysiłku i doświadczenie czegoś nowego, co do tej pory nie było nam dane lub też odwiedzić miejsce, które już wcześniej widzieliśmy, ale jednak sentyment nas powiedzie tam po raz kolejny. Dla niektórych jest to szansa, żeby spotkać się ze znajomymi oraz z rodziną, której się długo nie widziało. Jeszcze inni próbują znaleźć nowe towarzystwo. Tak czy siak, dobrą opcją jest podróż do innego kraju.

Popularnością w sezonie wakacyjnym cieszą się przede wszystkim państwa położone w ciepłym klimacie, gdzie można powygrzewać się w słońcu oraz na piaszczystej plaży pośród fal morza o krystalicznie czystej wodzie. Do takich krajów należą m.in. Hiszpania, Włochy, Francja, Grecja, Turcja, Cypr, Malediwy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Mauritius, Madagaskar, Kenia, Egipt, Tunezja, Maroko, Bułgaria, Czarnogóra, Chorwacja, Rumunia, Słowenia – wakacje tam będą spełnieniem dla tych, którzy są zwolennikami ciepła i wypoczynku w miłej otoczce. Jednak i dla zwolenników chłodu są takie miejsca, jak np. Norwegia, Szwecja, Islandia, czy Finlandia – tam z kolei można się nacieszyć wspaniałym fiordami, czy wulkanami, jak i chodzić po górach oraz pustych lasach. Ci, którzy chcieliby dla odmiany pojeździć na nartach, mogą np. wyskoczyć do Austrii, Szwajcarii, czy Niemiec – tam jest wiele terenów przeznaczonych do tych celów.

Dobrą opcją jest także Polska – tutaj znajdują się tak zabytki historyczne w takich miastach, jak Warszawa, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków, czy Poznań, jak i wymagające góry, np. Bieszczady, Tatry, czy Karkonosze oraz Morze Bałtyckie. Warto więc dogłębnie przeanalizować swoje możliwości, cele wycieczek, jak również to, co powinno się ze sobą zabrać na wycieczkę. Przede wszystkim nasz kierunek podróży powinien być możliwy do realizacji pod względem wydatków. Takie kraje jak Islandia, Szwajcaria, czy Norwegia będą bardzo drogie. W Szwajcarii szczególnie trzeba się wystrzegać nieprzepisowej jazdy, gdyż za takie wykroczenia kary są bardzo wysokie.

Również w krajach skandynawskich i nordyckich są spore restrykcje dotyczące picia alkoholu – nie tylko w miejscach publicznych, ale alkohol jest bardzo drogi i dostępny tylko w określonych godzinach i w określonych sklepach, jeżeli mają powyżej pięciu procent. Z pewnością warto się zastanowić, czy przyświeca nam stricte cel wypoczynkowy, czy jednak również ten bardziej zabytkowy i turystyczny. W takich krajach jak Hiszpania, Włochy, Portugalia, Francja Grecja, czy Turcja jest wiele wspaniałej historii i raczej nie sposób pominąć takie miejsca jak np. Forum Romanum, Koloseum, Partenon, Krzywa Wieża w Pizie, Wieża Eiffela, Luwr, czy Pola Elizejskie. Tak samo, jak w Polsce chociaż raz wypada się wybrać np. do Kościoła Mariackiego, czy do Sukiennic, na Westerplatte, do Ostrowa Tumskiego, na Cytadelę, do Pałaca Kultury i Nauki, czy też do Pałacu Łazienkowskiego. To tylko nieliczne zabytki, które można podziwiać w naszym kraju i które dostarczą nam wiele wiedzy na temat otoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here