kolonie dla dzieci

Wakacje to dwa miesiące wolności. To czas beztroski i wielu wolnych chwil, jakie można spędzić na różnoraki sposób. Rodzice nie są w stanie zadbać o organizację czasu wolnego swoim dzieciom przez bite dwa miesiące. No cóż, ograniczają ich obowiązki zawodowe. Mogą oni pomyśleć jednak o tym, aby zapisać swoją pociechę na kolonię. Ciekawa forma wyjazdu, która pomoże dobrze zorganizować chociaż kilkanaście dni.

Czy moje dziecko jest gotowe?

Pytanie klucz, które tłucze się po głowie rodzicom stojącym przed dylematem wysłania dziecka na kolonię. Nie da się udzielić trafnej odpowiedzi na to pytanie. Może się bowiem okazać, że dziesięcioletnie dziecko nie jest w stanie poradzić z tym wyzwaniem. W drugim przypadku – siedmiolatek powróci z takiego obozu z wielkim uśmiechem.

Co więc należy zrobić? Jawnie zapytać swoje dziecko, czy chce jechać bez rodziców na zorganizowany wyjazd,w gronie swoich rówieśników. Nie ma co nawet próbować takiego wyjścia poza plecami malucha, stawiając go przed faktem dokonanym. Na kolonie dla dzieci https://camport.pl/campy-lato warto zapisać swoją pociechę tylko i wyłącznie za jej przyzwoleniem. Jeżeli ktoś zrobi to pomimo tego, że dziecko wzbrania się z mocnym uporem, może się okazać to pierwszym i zarazem ostatnim wyjazdem bez rodziców. Młody człowiek może wrócić z większą traumą niż miał przed samym wyjazdem. Z kolei, jeżeli dziecko entuzjastycznie reaguje na samą myśl o wyjeździe, odliczając dni pozostałe do wyjazdu – jak najbardziej można dokonać zapisu. Może to być dla rodzica dziwne, ale takie dziecko dojrzało do tego, aby postawić pierwszy krok do samodzielności.

W gronie rówieśników

Niekiedy bywa tak, że to rodzic faktycznie jest niegotowy na to, aby odciąć pępowinę łączącą go z dzieckiem. No cóż, ale prędzej czy później ten krok musi nastąpić. im wcześniej, tym lepiej. Tym szybciej dziecko będzie w stanie nauczyć się samodzielności. Rodzic nie musi obawiać się tego, co je czeka na wyjeździe.

Po pierwsze, dziecko znajdzie się w gronie swoich rówieśników. Łatwo nawiązać kontakt z osobami, jakie są w jednym wieku. Przebywanie w gronie takich osób pozytywnie wpływa na rozwój pociechy, jak również wspiera ważne funkcje w jego życiu. Po drugie, uczestnicy są pod opieką fachowej kadry, jaka jest przeszkolona do tego, aby opiekować się dziećmi w różnym wieku. Nawet jeżeli dojdzie do kryzysowej sytuacji, kadra opiekunów będzie w stanie zająć się dzieckiem. Nie tylko jeżeli chodzi o tęsknotę za domem, ale także inne, kryzysowe sytuacje – w tym chociażby udzielenie fachowej pierwszej pomocy.

Dobra oferta wyjazdowa

Pozostaje więc wybrać takie kolonie dla dzieci, jakie będą dopasowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Oferta wyjazdowa jest naprawdę szeroka. Także jeżeli chodzi o tematykę. Może znajdzie się coś takiego, co jest zgodne z upodobaniami dziecka, np. kolonie konne, dla mistrzów gotowania, kodowania, artystyczne, itd. Warto przejrzeć takie oferty, jakie pochodzą od różnych biur podróży. Istnieje duża szansa na to, że uda się wybrać coś, co sprosta wymaganiom młodego człowieka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here