toaletka dla dziewczynki

Tradycyjne toaletki dedykowane dorosłym są częstym obiektem zainteresowań małych wielbicielek mody, fryzur i makijażu. Z myślą o nich producenci zabawek stworzyli specjalne mebelki, które pozwalają dzieciom naśladować czynności wykonywane przez ich mamy i siostry przy prawdziwych toaletkach. Czy jednak zakup tego typu artykułu ma sens w przypadku dziewczynki? Czy toaletka może dostarczyć maluchowi bezpiecznej rozrywki?

Zabawka edukacyjna w nowoczesnej formie

Standardowo postrzegane zabawki edukacyjne uczą maluchy kształtów, kolorów, niekiedy także liter i cyfr. Okazuje się jednak, że nawet toaletka dla dziewczynki może być traktowana w tych samych kategoriach! Wielofunkcyjna zabawka ćwiczy kreatywność i koncentrację malucha. Jest również świetnym sposobem do trenowania koordynacji ruchowej – wykonywanie fryzur, czy makijażu za pomocą dołączonych do toaletki akcesoriów wymaga bowiem sporej precyzji.Co więcej, zabawka nauczyć może dziewczynki dbania o porządek, czy posługiwania się poszczególnymi przedmiotami. Znajdujące się w komplecie z toaletką suszarka, lokówka, czy gumki do włosów oswoją dziecko ze swoją rolą, a w przypadku akcesoriów zasilanych na baterie – także z dźwiękiem. Warto więc rozważyć zakup tego typu zabawki, by maluch nie tylko mógł cieszyć się naśladowaniem swojej mamy lub siostry, lecz przy okazji uczył nowych umiejętności, słów, czy sposobu użycia poszczególnych przedmiotów.

Kwestia bezpieczeństwa podczas zabawy

Niezależnie od swojej budowy toaletka dla dziewczynki spełnia standardy bezpieczeństwa, pozwalając dziecku na swobodną zabawę. Producenci dbają bowiem, by zarówno elementy na stałe zamontowane w konstrukcje, jak i drobne akcesoria należące do zestawu nie ulegały pęknięciom, a także były bezpieczne w kontakcie z wrażliwą skórą maluchów. Nie trzeba obawiać się tym samym, że zabawkowa toaletka dla dziewczynki posiadająca lusterko może się rozbić, powodując skaleczenia. Specjalne tworzywo niweluje możliwość uszkodzenia, jednocześnie spełniając swoją rolę podczas zabawy. Podobnie rzecz wygląda w przypadku zabawkowych kosmetyków, dołączanych do toaletek. Choć wyglądają jak prawdziwe i pozwalają na wiele godzin rozrywki, to są wykonane z bezpiecznego tworzywa, które nie barwi skóry maluchów i nie powoduje reakcji alergicznych.

Po osiągnięciu pewnego wieku dzieci z chęcią naśladują zachowania dorosłych. Zabawkowa toaletka dla dziewczynki pozwala nie tylko na odtwarzanie zachowań, lecz także na ćwiczenie manualnych zdolności pociechy podczas wykonywania fryzur, czy makijażu za pomocą bezpiecznych dla malucha akcesoriów. Ta odbiegająca od klasyki zabawka edukacyjna powinna znaleźć się w pokoju każdej dziewczynki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here