ile kosztuje operacja plastyczna nosa

Długi, krótki, prosty, krzywy, zadarty, szpiczasty… NOS, bo o nim mowa, najczęściej przysparza nam wielu urodowych problemów. Bez względu na to jaki by nie był, jest najczęściej poprawianą częścią ciało. Specjaliści medycyny estetycznej zarabiają na naszych nosach krocie każdego dnia.

Ale właściwie ile kosztuje operacja plastyczna nosa i czy warto się jej poddać?

Nos to centralna cześć naszej twarzy, nic więc dziwnego, że zwracamy na niego uwagę. Bardzo niewiele kobiet jest w pełni zadowolona z tego elementu. Warto jednak dodać, że dość często jesteśmy dla siebie zbyt surowe i negatywnie oceniamy nasze nosy. Często wystarczy odpowiednio dobrać makijaż i fryzurę i okazuje się, że nas nos wcale nie jest taki zły, a wręcz dodaje nam charakteru. Jak skorygować nasze niedoskonałości makijażem?

Aby ukryć nieco za szeroki nos makijażem, możesz postarać się go wykonturować, czyli przyprószyć delikatnie skrzydełka nosa bronzerem, a jego grzbiet rozjaśnić rozświetlaczem. Jeśli zaś Twój nos jest nieco za długi, użyj bronzera na jego końcówkę. Podkreślenie ust lub oczu również odciągnie uwagę od innych elementów twarzy. Wydobądź z siebie to, co najpiękniejsze! W sieci znajdziesz mnóstwo tutoriali jak to zrobić, by uzyskać naturalny efekt.

operacja plastyczna nosa

Jeśli jednak faktycznie Twój nos spędza Ci sen z powiek być może rzeczywiście warto poddać się zabiegowi. No dobrze, ale ile kosztuje operacja plastyczna nosa?

Jeśli chodzi o to, ile kosztuje operacja plastyczna nosa, wiele zależy od rodzaju operacji, a co za tym idzie wady, którą chcesz poprawić. Naturalnie im większa ingerencja chirurgiczna, tym wyższa cena zabiegu. W Polsce operacje nosa są zabiegami popularnymi wśród kobiet i mężczyzn. Chirurgia plastyczna oferuje nam szereg możliwości w zakresie kształtowania nosa.

Dzięki korekcie nosa możliwe jest:

– przywrócenie jego symetrii (zaburzonej na przykład w wyniku urazu),
– zmniejszenie jego wielkości,
– dopasowanie do wymiarów twarzy,
– zmiana proporcji wierzchołka nosa,
– usunięcie „garbu”,
– wyprostowanie krzywego nosa.

Jeśli potrzebujesz jedynie niewielkiej korekty, tak aby nie trzeba było łamać kości nosa, ale jedynie modyfikować jego chrząstkę, koszt takiej operacji może wynieść 4000-8000 zł – w przypadku korekty części chrzęstnej (czubka).
Korekta części chrzęstnej i kostnej (całkowita korekcja) to już koszt około 8500-13000 zł, korekta przegrody nosowej wyniesie Cię zaś 4500-8000 zł. Pełna plastyka nosa może Cię wynieść nawet 11 tys. To oczywiście orientacyjne ceny, warto zorientować się wśród poszczególnych gabinetów.

Pamiętaj jednak, że wygląd nie jest najważniejszy! Oczywiście każda z nas marzy o małym i zgrabnym nosku, ale to co jest najistotniejsze to to, by był on drożny. Pomimo, że chirurgia estetyczna oferuje mnóstwo możliwości i może się wydawać, że jesteśmy w stanie zmienić w swojej twarzy niemalże wszystko, musimy pamiętać, że niekiedy zbyt mały nos może być prostu niezdrowy. Zbyt wiele operacji plastycznych może powodować zapadanie się nosa i o ile delikatna korekta jest jak najbardziej w porządku, o tyle robienie z siebie kogoś zupełnie innego zdecydowanie nie.

dziewczyna

Wystarczy spojrzeć na ofiary medycyny estetycznej w show biznesie. Wiele gwiazd zdecydowało się na operacje plastyczne. Te które znają umiar,a także mają dobrych chirurgów przeważnie wyglądają atrakcyjnie, są także pewniejsze siebie. W show biznesie znajdziesz także wiele wiele osób, które z pewnością korzystały z usług najlepszych i najdroższych lekarzy w branży i zdecydowanie nie musiały zastanawiać się ile kosztuje operacja plastyczna nosa, bo stać ich te zabiegi. Mimo to ich wygląd zdecydowanie odbiega od tego wymarzonego, a patrzą na nich zdecydowanie nie chcielibyśmy być na ich miejscu.

To wszystko dlatego, że operacje plastyczne uzależniają! Po paru tygodniach po zabiegu, pacjent przyzwyczaja się do swojego nowego wyglądu i traktuje go jako swój własny. Ich mózg nie dopuszcza faktu, że to efekt operacji – bardzo szybko bowiem adaptują się do nowych warunków. Pamiętaj więc, aby – bez względu na to ile kosztuje operacja plastyczna nosa – wybrać lekarza, który nie tylko dobrze przeprowadzi operację, ale także będzie wiedział, kiedy powiedzieć stop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here