Jak medycyna estetyczna pomoże Ci mieć zgrabną sylwetkę?

0
323

Niemal każda kobieta marzy o zgrabnej i kobiecej sylwetce, dzięki której będzie czuła się pewnie siebie i atrakcyjnie. Jednak uzyskanie pożądanych efektów nie jest łatwe. Każdy, kto chociaż raz w życiu próbował wytrwać na rygorystycznej diecie lub regularnie ćwiczyć na siłowni zdaje sobie sprawę, jak ogromne jest to wyzwaniem. Na szczęście istnieją również inne sposoby, aby zadbać o swoją figurę. W tym celu można wykorzystać między innymi nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dowiedz się, co mają Ci do zaoferowania!

Skuteczna metoda na pozbycie się tłuszczu

Mimo diety i ćwiczeń nie jesteś zadowolona ze swojej sylwetki i w dalszym ciągu borykasz się z nadmiarem tłuszczu w niektórych partiach ciała? Idealnym zabiegiem dla Ciebie jest liposukcja. Polega ona na chirurgicznej korekcji konturów ciała oraz odsysaniu tłuszczu. Proces ten pozwala na wymodelowanie sylwetki i pozbycie się opornego tłuszczu. Najlepiej sprawdza się u osób z niedużą nadwagą oraz w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz odpowiednią dietą. Wyróżnić można kilka rodzajów liposukcji – między innymi laserową. Polega ona na podgrzewaniu skóry od wewnątrz, co pobudza skórę do produkcji kolagenu i poprawia jej napięcie. Laser ułatwia odsysanie tłuszczu oraz pozwala na skuteczne modelowanie sylwetki pacjenta. Zabieg ten można przeprowadzić praktycznie na wszystkich partiach ciała, między innymi na udach, pośladkach, brzuchu, a nawet ramiona, szyi czy plecach. Odessana tkanka tłuszczowa może być użyta do poprawy innych partii ciała, na przykład do uwydatnienia piersi lub pośladków. Wbrew powszechnym to zabieg bezpieczny i szeroko stosowany w różnych częściach świata – musi jednak być przeprowadzony prawidłowo.

Lipoliza – kolejny sposób na zgrabną sylwetkę

Innym zabiegiem wyszczuplającym, który może zaproponować lekarz medycyny estetycznej Kraków, jest lipoliza. To bezinwazyjna oraz nieoperacyjna terapia, której celem jest redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej. Może być przeprowadzona niemal na każdej części ciała, a nawet bywa stosowana do pozbycia się cieni pod oczami czy podwójnego podbródka. Lipoliza polecana jest każdemu, kto chciałby pozbyć się niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej, ale nie chce decydować się na inwazyjne metody. Jej podstawowa wersja to lipoliza iniekcyjna, która polega na wstrzykiwaniu w komórki tłuszczowe specjalnie przygotowanego roztworu substancji aktywnych. Wśród nich znajduje się między innymi krzemionka organiczna, deoksycholat czy fosfatydylocholina. To nowoczesna i bezpieczna alternatywa chirurgicznego odsysania tłuszczu. Najlepsze efekty przynosi u osób z normalną wagą lub drobną nadwagą, które chcą pozbyć się uporczywego tłuszczu, odporne na dietę i ćwiczenia. Zabieg najczęściej wykonuje się w okolicach brzucha, boczków, ud oraz pośladków. Aby osiągnąć pożądane efekty, wystarczy zdecydować się na 3-4 sesje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here