wózki kąpielowe dla osób starszych

Pobyt w domu opieki wiąże się z wieloma, często niezbyt pozytywnymi, emocjami. Jako organizator takiego pobytu, czyli właściciel domu opieki, powinniśmy zadbać o możliwie największy komfort seniora. Niezbędne są różnego rodzaju meble medyczne, które mogą pomóc w wielu sytuacjach i sprawić, że życie w domu opieki będzie trochę łatwiejsze. Jakie meble są potrzebne w domach opieki?

Gdzie kupić meble medyczne do domu opieki?

W obecnych czasach wiele różnych firm ma w swojej ofercie meble medyczne. Wyposażenie domu opieki jest o tyle istotne, że ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie przebywających w nim seniorów. Ważne jest więc, aby szczególnie świadomie wybrać firmę, która dostarczy nam odpowiedniego wyposażenia. Meble medyczne dla domu opieki, możemy kupić np. od firmy Innow, w asortymencie znajdziemy m.in. wózki kąpielowe dla osób starszych o ograniczonej mobilności. Istotne jest to, by meble były funkcjonalne i jakościowe, i aby spełniały wszystkie niezbędne normy. Meble medyczne do domu opieki możemy zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych jak i przez internet.

Jakie meble medyczne do domu opieki?

Jak już wspominaliśmy, meble medyczne muszą spełnić odpowiednie, stosunkowo rygorystyczne wytyczne. W większości przypadków jednak nie musimy się o to martwić, gdyż firmy dostępne na rynku są naprawdę solidne. Przy wyborze mebli medycznych do domu opieki istotne jest również, aby zadbać o potrzeby pacjentów. Co na pewno powinno się znaleźć w domu opieki?

Wózki kąpielowe i wózki inwalidzkie do domu opieki

Ten rodzaj mobilnych mebli medycznych przyda się wszystkim seniorom, którzy mają problemy z samodzielnym przemieszczaniem się. Pacjenci mogą korzystać z nich zarówno w pozycji siedzącej jak i leżącej. Na rynku dostępne są takie ze stałą oraz z ręcznie regulowaną wysokością. Ważne jest, aby konstrukcja była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wózki kąpielowe jak sama nazwa wskazuje, mogą również w skuteczny sposób ułatwiać higienę tym osobom, które nie mogą same wstać z łóżka i skorzystać z prysznica. Wózki kąpielowe często posiadają składane barierki, które podczas kąpieli uniemożliwiają wylewanie się wody, ale też umożliwiają sprawne przeniesienie chorych na łóżko. Są to również meble łatwe do utrzymania w czystości. Również wózki inwalidzkie pomagają w przemieszczaniu się wielu seniorom przebywającym w domach opieki.

Fotele rehabilitacyjne, geriatryczne dla seniorów

Fotele rehabilitacyjne są niezbędne w domach opieki, gdyż wielu seniorów cierpi na schorzenia takie jak: bóle stawów, mięśni i kręgosłupa. Umożliwiają one utrzymywanie wybranej pozycji: siedzącej, półleżącej, leżącej dzięki odpowiedniemu systemowi regulacji. Obicia takiego fotela, aby były komfortowe dla użytkownika, muszą być z materiału, który zapewnia wentylację.

Krzesła rehabilitacyjne pod prysznic, uchwyty łazienkowe

Ze względu na wiele schorzeń, z którymi zmagają się osoby starsze, ważne jest, aby maksymalnie ułatwić im wszelkie czynności życia codziennego. Bywa i tak, że długie stanie pod prysznicem jest praktycznie możliwe u takiego człowieka. Warto więc kupić do domu opieki akcesoria i meble medyczne, które ułatwią pobyt w łazience. W tym celu przydadzą nam się specjalne rehabilitacyjne krzesła pod prysznic, które pozwalają na utrzymanie pozycji siedzącej podczas kąpieli i/lub uchwyty łazienkowe.

Narzędzia ślizgowe do przemieszczania pacjentów

Wielu seniorów w domach opieki nie jest w stanie się przemieszczać o własnych siłach. Z tego powodu nieustannie potrzebują oni pomocy opiekunów, co zwykle nie jest prostym zadaniem i jest także obciążające. Aby rozwiązać ten problem, powinniśmy zaopatrzyć się w narzędzia ślizgowe, które ułatwią przenoszenie pacjentów. Są to akcesoria występujące w postaci płyt, paneli, materaców czy pasów do przenoszenia.

Kaczki i baseny

Są to proste urządzenia umożliwiające oddawanie moczu tym seniorom, którzy nie są w stanie samodzielnie udać się do toalety. Problem z wydalaniem jest niestety powszechny wśród starszych osób, więc kaczki i baseny dla mężczyzn i kobiet są niezbędne w każdym domu opieki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here