Które oleje do włosów są warte uwagi?

0
696

Jeżeli regularnie starają się Państwo dbać o prezencję swojej fryzury oraz utrzymać ją w jak najlepszej kondycji, z pewnością zdają sobie Państwo sprawę, że na rodzimym rynku aż roi się od dedykowanych olejków do włosów, które to nie tylko legitymują się właściwościami oczyszczającymi i odżywczymi, ale także pielęgnacyjnymi, przywracając włosom utraconą sprężystość oraz zdrowy wygląd. Pamiętać należy jednakże, aby wybierać produkty, które to idealnie dostosowane są do specyfiki naszego uczesania, jak również – pochodzą od cieszących się dobrą renomą producentów. W taki sposób uniknąć możemy wyrobów niewiadomego pochodzenia oraz takich, które to wytwarzane są z suboptymalnych składników mogących nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić naszej fryzurze, znacznie ją na przestrzeni czasu osłabiając.

Zdaniem ekspertów, jednym z najefektywniejszych produktów dostępnych obecnie na rynku jest olejek arganowy, który to wykorzystywany jest celem nawilżania oraz odżywiania fryzury już od setek lat. Pozyskiwany jest on z tak zwanego „drzewa życia” uprawianego tradycyjnie w Maroku. Zakrojone na szeroką skalę badania wykazały, iż obfituje on w wysoce korzystne zarówno dla skóry głowy jak i dla włosów substancje, spośród których na pierwszy plan wysuwają się bez wątpienia kwasy omega-6 oraz omega-9. Nie należy także zapominać o znacznych ilościach zawartych w olejku witaminy E, która to szczególnie ceniona jest w branży za swoje właściwości antyoksydacyjne, zapobiegając zbyt szybkiemu pogarszaniu się kondycji ogólnej uczesania. Dlaczego warto regularnie stosować produkty bazujące na olejku arganowym? Wieloletnie doświadczenie fryzjerów pokazuje, iż zapobiega on wypadaniu włosów, w zauważalny sposób je wzmacnia, jak również stopniowo zwiększa ich gęstość oraz odporność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak chociażby niekorzystna temperatura czy nadmiar promieni słonecznych.

W przypadku, gdy pragniemy optymalnych efektów, naszą kolekcję kosmetyków i środków pielęgnacyjnych powinniśmy dodatkowo wzbogacić o olej moringa, który to pozyskiwany jest ze znanego już od czasów starożytnych drzewa długowieczności. Tłoczony jest on z jego nasion i jak wynika z dokładnych badań, obfituje on w takie korzystne dla włosów i skóry głowy składniki jak witamina C, A, białko, czy też żelazo. Jeżeli olejek taki nanosić będziemy na fryzurę regularnie, czy to wmasowując go delikatnie palcami czy też wykorzystując w tym celu kompresy, możemy mieć pewność, że nawet po krótkim czasie stosowanie zauważymy, że nasze włosy są nawilżone, zachwycają naturalnym blaskiem, jak również są o wiele mniej łamliwe niż miało to miejsce jeszcze do niedawna.

Na koniec pragniemy także dodać, że jeżeli zaopatrują się Państwo w produkty znanych i cenionych marek fryzjerskich, mogą być Państwo przekonani o ich hipoalergicznych właściwościach. Co to oznacza? W rzeczonym przypadku możemy mieć pewność, że nawet codzienne stosowanie olejków nie spowoduje reakcji alergicznych, podrażnień oraz innych problemów skórnych. Jesteśmy przekonani, że wielu naszych czytelników przyjmie fakt ten z radością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here