Regał w stylu skandynawskim

0
966

Zabierając się do urządzania mieszkania warto dokładnie przemyśleć, jak chcemy, aby nasza codzienna przestrzeń wyglądała. W tym celu dobrze jest zastanowić się co najbardziej odpowiada naszym gustom oraz możliwościom finansowym.

Dużą popularnością od kilku lat cieszy się styl skandynawski, cechujący się eleganckim minimalizmem, prostotą, ale pozwalającą na włączanie akcentów, przełamujących pozorną monotonię. Umiejętne dobranie wyposażenia i wszelkich dodatków pozwala wypełnić przestrzeń ze smakiem, ale bez wydawania monstrualnych kwot na meble czy dekoracje.

Zakup regału w stylu skandynawskim

Szeroki wybór regałów w stylu skandynawskim w sklepie https://www.edinos.pl/regaly-skandynawskie. pozwala na dowolną kombinację, która usatysfakcjonować może każdego klienta, zainteresowanego aranżacją rodem z północy. Dzięki dostosowanym do wymogów zamawiającego cechom, może on tak zaplanować wygląd swojego salonu, bądź innego pomieszczenia, by odpowiadał jego wyobrażeniom.

Zakup regałów w stylu skandynawskim świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie domowej biblioteczki, równie odpowiedni okazać się może jako miejsce na pamiątki, rodzinne fotografie czy wszelkie pozostałe dekoracje.

Choć zwykle styl skandynawski kojarzy się z bielą i czernią oraz szarymi dodatkami, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyposażenie wzbogacić o jeszcze inne przedmioty w barwach np. złotych. Ta pozornie ascetyczna paleta, świetnie sprawdza się w pomieszczeniach mniejszych, lub takich, do których trudniej dochodzi światło (np. od strony północnej, czy zacienionej przez rosnące drzewa). Pozwala na wizualne powiększenie pomieszczenia. Łatwiej też zachować schludność w podobnie urządzanym miejscu.

Dlaczego akurat w Skandynawii zrodził się tak ceniony i chętnie ostatnimi czasy wybierany styl? Ludność zmuszona żyć cyklicznie w warunkach polarnej zimy szczególnie jest wrażliwa na brak odpowiedniej ilości słońca i ciepłego oświetlenia. Stąd rozwiązania, mające na celu pomóc im zachować choć namiastkę przytulności i ciepła.

Styl ten został zauważony również przez obcokrajowców, a dzięki funkcjonalności, wygodzie i elegancji zyskuje sobie coraz większą popularność. Warto zatem rozważyć, czy na miejsce barokowych, pełnych przepychu pokoi nie zdecydować się na coś skromniejszego, ale równie urzekającego. Odpowiednia kanapa, stolik do kawy, wazon czy regał w stylu skandynawskim nie wymaga wcale ogromnych nakładów finansowych, za to zwrócić się może w znacznie większym stopniu przez swój wizualny wdzięk i minimalistyczną elegancję. Wprowadzi do mieszkania więcej przestrzeni i oddechu, a niejednego gościa zachwyci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here