Oczyszczanie twarzy naturalnymi olejami

Oleje oraz olejki potrafią rozpuścić nawet wodoodporny makijaż, są delikatne oraz zapobiegają wysuszaniu się skóry twarzy. Dzięki temu metoda mycia olejem staje się coraz bardziej lubiana i popularna.

W związku z tym na rynku kosmetycznym można znaleźć wiele produktów, które dedykowane są właśnie do mycia olejem. Ten rytuał przywędrował do Polski z Azji, gdzie kobiety słyną z pięknej, nieskazitelnej cery. Jak oczyszczać twarz za pomocą olejów i dlaczego może to przynieść pozytywne efekty?

Metoda OCM, czyli oczyszczanie olejem

OCM, czyli z angielskiego Oil Cleasing Method, to sposób oczyszczania skóry olejami. Możemy przy pomocy naturalnych składników pozbyć się nadmiaru zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Oleje mają zdolność do wyłapywania resztek makijażu oraz sebum, co pozytywnie wpływa na osoby, które zmagają się z problemami skórnymi. Opiera się to na prostej, chemicznej zasadzie – tłuszcz rozpuszcza tłuszcz. Wpływa więc dobrze na nadmiar sebum, które zawiera tłuszcze i sterole. Produkt łączy się z nadmiarem sebum i wnika w głąb, dzięki czemu oczyszcza pory ze zbędnych zanieczyszczeń. Nie narusza również bariery hydrolipidowej, która jest warstwą ochronną skóry. Gdy zostanie uszkodzona, może to prowadzić do pogorszenia kondycji skóry na twarzy, gdzie warstwa jest cieńsza.

Czy oczyszczanie twarzy olejami jest przeznaczone dla każdego?

Oczyszczanie olejami sprawdza się przy różnych typach cery. Może pomóc w przypadku cery odwodnionej oraz suchej, gdzie nie zawsze sprawdza się konwencjonalne mycie skóry. Jednak ma też swoje fanki wśród posiadaczek cer problematycznych, tłustych i mieszanych. W sytuacji, gdy olej okaże się zbyt ciężki i będzie zapychał, wówczas należy zastosować mycie dwuetapowe. Polega to na nałożeniu i wmasowaniu oleju, a następnie zmycie go żelem lub pianką na bazie naturalnych, delikatnych substancji myjących.

Jakie efekty daje mycie twarzy olejem?

Metoda OCM przede wszystkim skutecznie oczyszcza skórę i ma już wiele zwolenniczek. Dobrze dobrany olej pomaga w utrzymaniu równomiernego kolorytu skóry na twarzy. Staje się ona nawilżona, gładka i dogłębnie oczyszczona. Dodatkowo może przyczynić się do zmniejszenia liczby zaskórników za sprawą ograniczenia produkcji sebum i zwężenia się porów.

Należy jednak pamiętać o regularnym stosowaniu i cierpliwości, ponieważ efekty nie przyjdą od razu. Skóra natomiast będzie zauważalnie czystsza po pierwszym użyciu.

Na rynku można znaleźć mnóstwo czystych olejów i olejków. Olejki są mieszanką olejów, która została specjalnie skomponowana dla danych typów cer. Bardzo dobrym produktem jest Naturally Hones Labs, który został stworzony specjalnie z myślą o myciu twarzy i demakijażu. Dba o równowagę hydrolipidową i wspomaga kondycję skóry zarówno normalnej, jak i mieszanej.

Dla osób z tłustą cerą z kolei może świetnie sprawdzić się olej konopny, który doskonale odnajduje się z nadmiarem sebum. Oleje i olejki to również produkty bardzo uniwersalne, dlatego w sytuacji, gdy nie polubią się z naszymi cerami, mogą być wykorzystane do włosów lub brody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here