dach

Remonty w domu są co jakiś czas konieczne. Odkładając je za bardzo w czasie możemy narazić się często na dodatkowe koszty. Dom jest konstrukcją składającą się z wielu elementów wzajemnie współistniejących i powiązanych ze sobą. Zaniedbanie jednego z elementów może spowodować konieczność w późniejszym czasie odnowienia innych.

Z całą pewnością podstawą solidnej konstrukcji domu jest zadaszenie

Wyobraźmy sobie sytuację, że zerwany lub cieknący dach powoduje szkody wewnątrz domu na przykład w postaci zalania. Jesteśmy zmuszeni wówczas remontować pomieszczenia wewnątrz domu które uległy uszkodzeniu. Lepiej tego uniknąć i sprawdzać stan dachu oraz dbać o jego naprawy. Dach porównać można do parasola, który chroni nasz dobytek ale także zapewnia bezpieczeństwo mieszkańcom.

Jeśli zauważymy, że nasz dach wymaga już wymiany lub naprawy skonsultujmy to z profesjonalnym dekarzem. Będzie on w stanie ocenić zakres remontu oraz przygotować wycenę. Nie zawsze całość zadaszenia musi podlegać całkowitej wymianie. Podstawą konstrukcji dachu są więźby dachowe i dekarz jest w stanie ocenić ich stan.
No dobrze, a ile kosztuje dach? Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Wyznacznikami ceny będzie po pierwsze wielkość powierzchni naszego dachu. Im większa powierzchnia tym musimy liczyć się z większym kosztem. Ale tu na cenę będzie miał wpływ głównie materiał który chcemy wykorzystać do pokrycia dachu. Dachówka dachówce nie równa. Staniemy przed wyborem rodzaju dachówki: betonowa czy ceramiczna? Profesjonalny dekarz będzie nam w stanie doradzić, wskazać zalety i wady każdej z opcji. W grę może wchodzić oczywiście również blacha czy papa. Bo dachy mogą być różne: spadziste bądź płaskie i materiał pod kątem tego wyboru też ma znaczenie.

ile kosztuje dach

Na koszt materiału składać się będą także rynny. Dojdą koszty mniejszych elementów takich jak: gąsiory, membrany, uchwyty, klamry, spinki, haki, złączki, kolanka, gwoździe, łaty i wiele innych które dekarz jest w stanie wycenić podejmując się kosztorysu.
W koszty doliczony zostanie zapewne także wyłaz dachowy który ułatwi kominiarzowi wykonywanie swojej późniejszej pracy. Komin – tu też mogą okazać się konieczne pewne prace naprawcze, które firma dekarska wykona robiąc remont dachu.

To ile kosztuje dach będzie zależało w zdecydowanej mierze również od wykonania od razu ocieplenia dachu.
Obecnie firmy trudniące się remontami i wykonywaniem dachów określają okres używalności dachu na około 30 lat.
Cena za materiały niezależnie od regionu naszego kraju nie powinna znacznie się różnić.

Różnice mogą pojawiać się przy kosztach robocizny. Dlatego warto sprawdzić kilka firm nim podejmiemy decyzję o skorzystaniu z oferty jednej z nich. Takie profesjonalne firmy nie działają teraz tylko w niewielkim regionie i warto poszerzyć obszar poszukiwania takiej firmy nawet o inne województwa. Dokonując porównania wstępnych wycen dokonanych przez różne firmy jesteśmy w stanie zaoszczędzić pieniądze – często niemałe bo koszt robocizny może być równy kosztom zakupywanych materiałów.

Dokonując wyboru firmy dekarskiej należy wziąć pod uwagę także późniejszy serwis, naprawy, gwarancje. W sytuacjach gdzie byłyby potrzebne późniejsze usługi po-wykonawcze ważne aby firma była do naszej dyspozycji, aby był z nią łatwy kontakt a obsługa profesjonalna.

dom

Prace dekarskie tak jak większość prac budowlanych na zewnątrz uzależnione są od pogody. Firmy takie podejmują zlecenia nawet w miesiącach zimowych ale warunkują to głównie opady deszczu, śniegu i inne zawirowania w pogodzie.
Ocieplanie się klimatu na ziemi prowadzi obecnie do wielu niespotykanych wcześniej na taka skalę zjawisk atmosferycznych jak huragany czy ulewy. Dlatego ważne aby solidnie wykonany dach był w stanie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom domu. Zniszczenia jakie niesie za sobą pogoda mogą być ogromne dlatego nie warto odkładać tak istotnych spraw jak wymiana dachu na później.

Modne i potrzebne stają się w ostatnich latach również montowane najczęściej na dachach panele fotowoltaiczne. Pozwalają one czerpać energię ze słońca tym samym być proekologicznym i zmniejszać rachunki za energię. Mając w planach zamontowanie takich paneli na dachu pierwszym krokiem staje się jednak nowe, solidne zadaszenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here